نکات بهداشتی هنگام سفر...

نکاتی در مورد بهداشت و سلامتی در سفر

سلامت سفر ، نکات بهداشتی در سفر
تعطیلات فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان برای دید و بازدید از اقوام و دوستان است.طبیعی است که بیشترین سفرهای کشور در ایام عید صورت می گیرد اما در این سفر ها باید نکاتی رعایت شود که بیشتر افراد از آن غافلند در این بخش به 13 مورد از آن ها اشاره کرده ایم.

توصیه هایی مفید برای بهداشت و حفظ سلامت سفر :

 سلامت سفر

سلامت سفر

رعایت نکات بهداشتی در همه حال لازم است اما دلیل این که ما برای سفر کردن بر در نظر گرفتن بیشتر این نکات تاکید می کنیم کم شدن مقاومت بدن در سفر به واسطه کم خوابی،راه طولانی و خسته کننده،استراحت کم،شرایط آب و هوایی متفاوت مقصد سفر و تهیه غذا از منابع مختلف در شهر هایی بجز محل زندگی شماست.

بیشتر بیماری هایی که افراد در طول سفر به آن ها مبتلا می شوند ناشی از رعایت نکردن نکات بهداشتی است که بیماری های گوارشی و عفونی و...را بوجود می آورند. اگر قصد مسافرت دارید باید حواس تان به سلامتتان باشد.می پرسید چطور؟با ما همراه باشید تا با رعایت 13 نکته کاربردی سفر نوروزی تان را به خوبی سپری کنید.


ادامه مطلب...

آموزش مسواک زدن

پسرای گلم امیدوارم از دیدن این فیلم لذت ببری


مضرات نمک

عزیزان دلم امیدوارم با دیدن این فیلم بیشتر از قبل با مضرات نمک آشنا شوی


مانور زلزله...

زمین لرزه پدیده ای طبیعی است که عدم آگاهی نسبت به آن سبب بروز مشکلات بسیاری بین جوامع می گردد. یافته های علمی نشان می دهد که علاوه بر اندرکنش حرکات زمین با سازه ها، چگونگی عملکرد انسان ها در قبل، هنگام و بعد از وقوع این پدیده طبیعی می تواند بر میزان خسارات ناشی از آن تأثیر بسیاری داشته باشد. در این راستا ایجاد زمینه های مناسب در جهت ارتقاء سطح آگاهی مردم و فرهنگ سازی مناسب برای واکنش صحیح در زمان زلزله می تواند بسیار مفید واقع شود.به همین خاطر کلیپ های آموزشی در کلاس ها پخش شد و بنرهای آموزشی مانور زلزله هم در راهرو و حیاط قرار داده شد...

اهداف مانور

اهداف مانور زلزله و ایمنی عبارتند از:

 • کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی.
 • ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله.
 • افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده های طبیعی.

اهمیت مانور

 • بالا بردن مهارت و عکس العمل صحیح:
  اجرای مانور می‌تواند در افزایش سطح مهارت مؤثر باشد. وقتی که عکس‌العمل صحیح در برابر زلزله آموزش داده شود، می‌توان امیدوار بود که در زمان وقوع زلزله دانش‌آموزان آنچه را که بصورت درست آموخته‌اند اجرا نمایند.
 • افزایش سرعت عمل:
  مانور می تواند موجب افزایش سرعت عمل شود، تنها چند بار تمرین لازم است تا سرعت عمل بطور چشمگیری بالا رود، حتّی در افرادی که از نظر حرکت بسیار کند هستند (مانند افراد چاق) اگر تمرین بطور منظّم انجام پذیرد سرعت عمل می تواند بالا رود.
 • ماندگار بودن آموزشها:
  آنچه که دانش آموزان در کتابها می خوانند جنبه تئوری دارد و زمانی که دو مرحله تئوری و عملی با یکدیگر تلفیق می شوند، آموخته های دانش آموزان می تواند بصورت ماندگار باقی بماند.
 • کاربردی کردن آنچه آموخته اند:
  دانش آموزان در چند کتاب از جمله علوم تجربی پنجم ابتدایی در مقاطع مختلف در مورد زلزله و آمادگی در برابر آن مطالبی را آموخته اند.به منظور کاربردی کردن این آموخته ها مانور ابزار مفیدی محسوب می گردد.

نمایشگاه کتاب بهداشت درسالن مدرسه

برپایی نمایشگاه کتاب بهداشتی به منظور استفاده دانش آموزان در زنگ تفریح 

کنفرانس در مورد دیابت

کنفرانس درآزمایشگاه مدرسه باموضوع دیابت توسط چند دانش آموز

باتشکرازهمکاری معلم بزرگوار جناب آقای درویش خضری که این فرصت را بوجود آوردند.

توزیع کتاب

متحرک - جدید - تصاویر زیبا ساز - وبلاگتوزیع کتابچه دربین دانش آموزان برای مطالع درزنگ تفریحمتحرک - جدید - تصاویر زیبا ساز - وبلاگ


هفته دیابت وآنچه درمدرسه اجراشد

نصب پوستربرروی تابلو بهداپشت به منظوربالارفتن اطلاعات عمومی دانش آموزان

درزمینه بیماری دیابت وعوامل ایجاد کننده دیابت

هفته دیابت وآنچه درمدرسه اجراشد

نصب تراکت برروی تابلو بهداشت باموضوع دیابت وشعار ملی هفته دیابت

هفته دیابت وآنچه در مدرسه اجراشد

اراائه تحقیق دانش آموزان باموضوع دیابت