گزارش تصویری عملکرد همکاران پیشرو در تهیه بسته آموزشی

با عنایت خداوند متعال و کوشش و زحمات ستودنی همکاران محترم و همچنین همراهی والدین گرامی، این سال تحصیلی متفاوت که البته با تجارب جدید آموزشی و مهارتی نیز همراه بود، با موفقیت به سرانجام رسید. فرآیند کلی تعلیم و تربیت که بر اساس اهداف و برنامه ریزی های از قبل صورت گرفته، در دبستان پیشرو اجرا شد، حاصل تفکر، تحلیل روش ها، برنامه ریزی درست، تلاش مجدانه و خالصانه همکاران و همراهی والدین عزیز بوده است. خداوند بزرگ و مهربان را شاکریم که این توفیق را نصیب خانواده پیشرو نموده و توانستیم این سال تحصیلی را در کنار فرزندان دلبند پیشرو به بهترین نحو به اتمام برسانیم.

در این مطلب مروری بر فرآیند تعلیم و تربیت دبستان پیشرو در سال تحصیلی 1400-1399 خواهیم داشت:

-ادامه مطلب-

- فرآیند آموزشی: آموزش دروس از طریق ضبط و آماده سازی فیلم های تدریس توسط معلم کلاس بوده که در قالب بسته آموزشی (DVD فیلم تدریس ها+کاربرگ ها) ابتدای هر ماه به خانواده ها توزیع می شد و دانش آموزان فیلم های تدریس را طبق برنامه هفتگی مشاهده نموده و عکس ، فیلم یا فایل صوتی فعالیت های خواسته شده را روزانه برای معلم ارسال می کردند. پیگیری و بازخورد به فعالیت های آموزشی، رفع اشکال و پاسخ به سوالات دانش آموزان در کلاس های آنلاین شبکه شاد و پیام رسان ایتا (ویژه نوآموران آمادگی) انجام می گردید. همچنین آزمون های دوره ای به صورت ماهیانه و جلسات پرسش و پاسخ گروهی در برنامه واتساپ از جمله فعالیت های مدرسه در زمینه آموزش بوده است. فعالیت هایی مثل بازدید علمی در فضای خارج از مدرسه و فعالیت های آزمایشگاهی توسط معلم کلاس جهت تنوع در محتوای آموزشی در طول سال تحصیلی انجام میشد.

- کلاس های آموزش حضوری: بر اساس بخشنامه اداره آموزش و پرورش و مصوبه جلسه شورای مدرسه، کلاس های حضوری (از نیمه شهریورماه تا پایان آبان ماه) و در شرایط زرد شهرستان (همه روزه از ساعت 8 تا 10 صبح ) برای دانش آموزان (خانواده های داوطلب) با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.

- جلسات رفع اشکال: کلاس های رفع اشکال برای دانش آموزانی که به صورت مقطعی نیاز به آموزش حضوری داشتند به شکل 2 جلسه در هفته و با تعداد محدود برگزار می شد.

- ارزشیابی: کاربرگ های ارزشیابی(دوره اول) همه پایه ها همراه با بسته آموزشی دی ماه در اختیار خانواده قرار گرفت و طبق برنامه امتحانی ارائه شده در روز و ساعت مشخص در کلاس آنلاین، ارزشیابی زیر نظر خانواده برگزار شد و عکس نمون برگ ارزشیابی برای معلم ارسال گردید. البته فعالیت های مختلف آموزشی، پژوهشی و... دانش آموز در طول سال تحصیلی هم در نتیجه ارزشیابی دوره ترتیب اثر داده شد. نمون برگ های ارزشیابی برای دانش آموزان پایه ششم به صورت ویژه در یک بسته پلمپ و ممهور به خانواده ها به عنوان ناظر آموزشی تحویل داده شد و پس از برگزاری آزمون زیر نظر خانواده، مجدد در پاکت پلمپ به مدرسه تحویل گردید.

- فعالیت های درس هنر: فعالیت های مربوط به درس هنر (خوشنویسی، نقاشی، کاردستی، مهارت دست ورزی، کارآفرینی، فعالیت های سرگرمی و...) توسط مربی هنر مدرسه در کانال "هنر" ویژه هر کلاس در شبکه دانش آموزی شاد پیگیری می شود. همچنین بازخورد کاربرگ های درس هنر از طریق همین کانال های کلاسی انجام می پذیرد.

- فعالیت های فرهنگی، بهداشت و سلامت: این فعالیت ها و اجرای بخشنامه ها، مناسبت ها، ایده های حوزه فرهنگ و سلامت از طریق کانال "مدرسه پیشرو" در شبکه دانش آموزی شاد برای همه دانش آموزان اجرا و پیگیری می شود.

- از جمله فعالیت های فرهنگی: برگزاری صبحگاه در کلاس آنلاین با هدف تنظیم ساعت خواب دانش آموزان، جمع آوری درب بطری، طرح دوشنبه های پرمهر (صدقه برای نیازمندان) ، طرح تفکیک زباله، طرح کارآفرینی دانش آموزی و فروش کاردستی به صورت مجازی و...

- خدمات مشاوره حضوری و غیرحضوری: جلسات مشاوره حضوری برای خانواده های متقاضی به صورت رایگان در مدرسه برقرار بوده و خانواده ها با هماهنگی قبلی در جلسه مشاوره خصوصی حضور یافته و از این خدمات بهره مند می گردند. همچنین از طریق ارتباط با آیدی مشاور مدرسه جلسات مشاوره غیرحضوری برای داوطلبین برگزار می شود. همینطور خدمات مشاوره ای در قالب افزایش آگاهی و اطلاعات والدین و دانش آموزان با عناوین مختلف روانشناسی، راهکارها، بازی درمانی و... در کانال "مشاوره و روانشناسی پیشرو" در شبکه دانش آموزی شاد و پیام رسان ایتا (وبژه نوآموزان آمادگی) در حال اجرا و برگزاری است.

دورنمایی از صفر تا صد مراحل تدوین بسته جامع آموزشی هر ماه(نشست هم پایه، سناریونویسی، تنظیم دستگاه ها و فضای آموزشی، ضبط فیلم، ویرایش فیلم ها، صداگذاری، دریافت خروجی، رایت DVD ، آماده سازی بسته آموزشی)، کلاس های حضوری، پرسش و پاسخ در برنامه واتساپ، جلسات مشاوره، را در ادامه با هم می بینیم...

 

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*