تدریس خلاقانه ی آموزگاران پیشرو

تجارب لذت بخش یادگیری همراه با بازی و خلاقیت دانش آموزان در مدرسه:

دانش آموزان عزیز پایه ی سوم با یکدیگر کلاس مشترک درس فارسی را برگزار کردند. هدف از این کلاس مشترک تمرین کار گروهی، زیبا نویسی، سرعت عمل در پاسخ به سوالات و رعایت زمان بندی در مسابقه ی بین گروهی بود که تجربه ی لذت بخشی را برای کلاس سومی ها به ارمغان آورد.


ادامه مطلب...

بازدید نوآموزان آمادگی از پارک

نوآموزان آمادگی امروز به بازدید از فضای باز پارک ولیعصر(عج) رفتند  و از آنچه که در پیرامون خود مشاهده کردند، نقاشی گروهی کشیدند.

بازدید پایه اول از نانوایی

دانش آموزان پایه اول به مناسبت آموختن نشانه "ن" و با هدف آشنایی با انواع نان، مراحل پخت، آداب خرید نان و قدردانی از شغل نانوا و... که مربوط به دروس فارسی، علوم، قرآن و ریاضی بود، به نانوایی رفتند و پس از مشاهده و توجه به توضیحات نانوای محترم، از نانوایی نان خریدند.

اعزام دانش آموزان پایه پنجم و ششم به سینما حر

پیشرویی ها به منطقه ی پرواز ممنوع رفتند!

جشنواره برگ های پائیزی

موزه ی برگ ها و رنگ های پائیزی در پیشرو

مزرعه آپارتمانی

به منظور آشنایی دانش آموزان با امکان کاشت و برداشت سبزی در آپارتمان، کاشت سیر و پیاز در یک فضای کوچک و نگهداری آن در سالن مدرسه اجرا گردید. چند روزیست که بچه ها رشد و به بار نشستن این گیاهان را در گوشه ای از سالن مدرسه رصد می کنند.

در پیشرو زلزله آمد

مانور زلزله با همکاری ستاد حوادث غیرمترقبه دبستان که از قبل نسبت به مسئولیت های خود آگاهی های لازم را دریافت نمودند، در دو ساختمان پیشرو برگزار شد. نیروهای آموزش دیده بلافاصله با شنیدن صدای آژیر در محل مستقر شده و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند. سایر دانش آموزان هم با توجه به کلیپ های آموزشی که در کلاس ها پخش شد، با شنیدن صدای آژیر نقاط امن را شناسایی و پناه گرفتند.


ادامه مطلب...

درخت پائیزی

با همت و پیگیری والدین نوآموز عزیز، آقای آرش کاظمی خواه، درخت پائیزی جهت مشاهده و آگاهی دانش آموزان نسبت به فرآیند آفرینش در طبیعت، در سالن ساختمان شماره یک نصب شد که البته در روزهای آینده رنگ و بوی زمستان به خود خواهد گرفت. در این فرصت از این خانواده ی خوش ذوق بابت پیشنهاد جالب، مشارکت در فعالیت های مدرسه و ایجاد این فرصت و خلق تجربه ای جذاب برای بچه ها صمیمانه سپاسگزاریم.

کتابخوان در پیشرو

طرح "کتابخوان در کلاس" با حضور کتابخوان محترم، سرکار خانم رضایی در سه کلاس های آمادگی برگزار شد. علیرغم طرح های مختلفی که در زمینه مطالعه و کتابخوانی در مدرسه درحال اجراست، این طرح با نگاهی جدید به موضوع کتابخوانی و با هدف آشنایی و آگاهی دادن نسبت به اهمیت انتخاب کتاب، زمان مطالعه، مکان مطالعه و... صورت گرفت. همچنین در هفته های آینده، این طرح برای سایر پایه ها هم انجام خواهد شد.

ندریس خلاقانه و جذاب آموزگاران پیشرو

از کلاس های مدرسه چه خبر؟؟؟

دانش آموزان پایه آمادگی با استفاده از ابزار و وسایل دور ریختنی کار دستی (صورتک ناتمام ) را با هدف رشد خلاقیت و آشنایی با کاربرد وسایل دورریختنی انجام دادند.


ادامه مطلب...

یک روز شاد پائیزی

شگفتانه ی این هفته، اجرای طرح کلاس پائیزی بود که با همکاری انجمن مدرسه و کارکنان پیشرو انجام شد. بدین صورت که در یکی از زنگ های تفریح که همه بچه ها در حیاط مشغول بازی بودند، با کمک همکاران، برگ های پائیزی در همه کلاس ها پخش شد و بچه ها پس از ورود به کلاس با صحنه ای جالب و جدید مواجه شدند. این روزها که خانه ها بدون حیاط و درخت و برگ هست، تجربه ی راه رفتن روی برگ های خشک پائیزی و شنیدن صدای خش خش برگ ها، واقعا برای بچه ها جذاب و پر از هیجان بود.

در این فرصت از همکاری سرکار خانم محمدی نائب رئیس انجمن بابت جمع آوری و تهیه برگ، و همه همکاران خدماتی، اداری و آموزشی به جهت خلق این روز شاد برای پسران پیشرو سپاسگزاریم. خداقوت


ادامه مطلب...

آکواریوم

امسال هم با پیگیری رئیس انجمن مدرسه، آکواریوم های پیشرو راه اندازی شد تا هر روز شاهد صحنه هایی از شادمانی، شوق و شعف پسران پیشرو باشیم. سپاس از همکاری سرکار خانم تقوی، رئیس انجمن اولیاء و مربیان مدرسه.

نمایشگاه فروش کتاب

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه فروش کتاب در هر دو ساختمان پیشرو برگزار شد که با استقبال بی نظیری از سمت دانش آموزان همراه بود.

درخت مطالعه

درخت سبز مطالعه، در همه کلاس های آمادگی تا ششم نصب شد که با مطالعه ی هر کتاب توسط دانش آموزان و نوشتن اسم کتاب روی یک شکوفه یا برگ و نصب آن روی درخت، پربارتر و زیباتر می شوند. در پایه های آمادگی و اول کتاب توسط والدین برای بچه ها خوانده می شود و درنهایت شکوفه را خودشان نصب می کنند. پس از مطالعه ۵ کتاب توسط هر دانش آموز، درخت به ثمر نشسته و یک میوه می دهد. تا زمانیکه به تعداد همه بچه های کلاس درخت میوه داده و پس از آن جشن کتاب برای آن کلاس برگزار خواهد شد.

تدریس خلاقانه و جذاب آموزگاران پیشرو

از کلاس های مدرسه چه خبر؟؟؟

 دانش آموزان عزیز پایه ی ششم، برای درک بهتر اثر نیرو های متقابل(درس علوم فصل ششم) در کلاس درس با یکدیگر مسابقات مچ اندازی برگزار کردند.


ادامه مطلب...

تدریس جذاب و خلاقانه ی آموزگاران پیشرو

از کلاس های مدرسه چه خبر؟؟؟

دانش آموزان عزیز پایه ی اول دبستان پیشرو، کلمه های مختلف را در یک بازی گروهی و جذاب ساختند.

 


ادامه مطلب...

تدریس خلاقانه ی آموزگاران در کلاس های مدرسه

از کلاس های پیشرو چه خبر؟؟؟

دانش آموزان عزیز پایه ی سوم درس ریاضی (کسر ها) را با تقسیم کیک در کلاس آموزش دیدند. 


ادامه مطلب...

گزارش تصویری تدریس خلاقانه ی آموزگاران

از کلاس های مدرسه چه خبر:

دانش آموزان عزیز پایه ی اول برای «فصل جانوران» درس علوم ، در قالب گروهی جانوران را با توجه به نوع حرکتشان دسته بندی کردند.


ادامه مطلب...

مخترعین جوان در پیشرو

امروز مخترعین جوان و نخبه قائمشهری مهمان پیشرو بودند که در هر دو ساختمان حاضر شده و نکاتی از کودکی خود و روند پیشرفت در این راه و مسابقاتی که تاکنون شرکت داشته و اختراعات مختلفی که داشته اند، توضیح دادندو سپس به سوالات بچه ها هم در رابطه با اختراعات، چگونه مخترع موفقی شویم، از چه کارهایی شروع کنیم و... پاسخ دادند.

در این فرصت، از حضور و همراهی این دوستان در مدرسه پیشرو و اشتیاق و انگیزه ای که در بچه ها ایجاد کردند صمیمانه سپاسگزاریم. خداقوت.

مسابقات شطرنج شهرستانی

حضور دانش آموزان پیشرویی در مسابقات شطرنج مرحله ی شهرستانی، که در بین ۱۶ تیم شرکت کننده، تیم شطرنج پیشرو به رتبه پنجم دست یافت. ضمن تبریک به خانواده ی پیشرو، برای این دانش آموزان و همه ی پسران پرتلاش پیشرویی آرزوی سلامت و موفقیت داریم.